פגישת ייעוץ ראשונה – חינם!

רשלנות בניתוחים פלסטיים

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

לאורך העשורים האחרונים צמח מאוד ענף הכירורגיה הפלסטית ומדי שנה אלפי נשים וגברים בישראל עוברים פרוצדורות שונות. עם השנים, גם גיל הסף לביצוע הפרוצדורות יורד בגילאים הנמוכים ועולה בגילאים המבוגרים יותר. כל פרוצדורה פולשנית היא מסכנת חיים. משמעות ריבוי הפרוצדורות הפלסטיות שנעשות בהליך כירורגי היא שיש יותר אנשים שנמצאים במצב שמסכן את חייהם, בלי שהייתה לכך סיבה חיונית מצילת חיים ומיידית.

אם לא די בכך שרמת הסיכון הכללית נמצאת באוכלוסייה, והיא גדלה בפרט בקבוצות הסיכון, משום שילדים וזקנים חשופים יותר, הרי שכתוצאה מהרשאות עודפות, חוסר בהתמחות נחוצה וסיבות נוספות- היקף רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים נמצא בעלייה משמעותית. ישראל היא שיאנית בתביעות של רשלנות בניתוחים פלסטיים.

לצערנו, בתחום זה נפוצות מאוד תלונות של מטופלים, שהן לא פעם מוצדקות, כנגד רופאים, מכונים ומרכזיים רפואיים שהובילו בהתנהלותם לתוצאות מצערות. במקרים אלו של רשלנות רפואית בניתוח פלסטי ניתן להוציא את הצדק לאור ולתבוע פיצויים בגין נזקים אסתטיים, הוצאות על טיפולים שנדרשו, כאב, סבל פיזי ונפשי ועוד.

רשלנות כואבת מכל הבחינות

אין ספק כי רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים יכולה להוביל למפח נפש גדול. זהו התחום שאליו פונים אנשים המעוניינים להיראות טוב יותר ולהרגיש טוב יותר עם עצמם, ולעיתים כגודל התקוות והציפיות כן גודל המשבר. אכן, בשנים האחרונות אנו עדים לפרסומים ודיווחים רבים של רשלנות בניתוחים פלסטיים כגון ניתוח אף, אוזניים, מתיחת פנים כירורגית, מתיחת בטן, זרועות, ירכיים ושאר ניתוחי עיצוב הגוף, ניתוחי הגדלת והקטנת חזה, ועוד.

אחת התלונות היותר שכיחות של מטופלים ומטופלות בהליכים אסתטיים פולשניים הוא על רשלנות בניתוח שגרמה לנזק בתוצאה הסופית ושהמראה שהתקבל לא התקבל כצפוי וכמתוכנן, אינו משביע רצון ואף גרוע מבחינה אסתטית.

אמנם, לעיתים התוצאות אינן כמו החלומות ואין זה אומר שהתקיימה התרשלות, אולם לעיתים היא אכן מתקיימת ומובילה למשל לצלקות בולטות ומכוערות, לעיוותים פיזיולוגיים, להבדלים בגודל ופגיעה במאזן הפרופורציונאלי ועוד. הסיבה לכך יכולה להיות למשל בנייה לא נכונה של תוכנית הטיפול, בחירה שגויה של הליכים וכלים, פענוח שגוי של בדיקות מקדימות או אפילו אי ביצוע הולם שלהן. כמו כן, רשלנות בניתוח פלסטי הינה היעדר פירוט הולם של החלופות האפשריות והסיכונים, עם הסכמה מדעת המטופל, או ביצוע רשלני שהוביל לסיבוכים כגון זיהומים וכאבים מיותרים.

חשיבות הפנייה לעורך דין בעקבות רשלנות רפואית בניתוח

אם אתם סבורים שנפגעתם מרשלנות רפואית בניתוח פלסטי הצעד החכם ביותר הוא לפנות לעורך דין בעל ניסיון רב בתחום. שימו לב שמדובר בתביעות יחסית מורכבות, על אף שאתם בטוחים שהצדק אתכם, שכן הצד השני ינסה להוכיח שמדובר רק בטעות סבירה ולא ברשלנות, ינסה לטעון שהנזקים שלכם אינם כה קשים, ואף יאמר שאין קשר בינם לבין הניתוח. אי לכך חשוב להתאזר בסבלנות משום שמדובר בתהליך והוא לא קצר, וחשוב לא פחות מזה להצטייד בעורך דין מצוין שיוכל לנהל את התיק בצורה המיטיבה ביותר.

רק עורך דין בעל מומחיות גדולה בתחום יידע להתמודד עם טענות כאלו ולהביא את חוות הדעת והטיעונים שיתקבלו בבית המשפט. לקביעת פגישה וקבלת ייעוץ ראשוני התקשרו כבר עכשיו אל ד"ר ועורך דין אהרון חיות בטלפון 03-6222849..

כדאי לדעת שתביעות על רשלנות רפואית אורכות פרק זמן שבין שנה לשנתיים בממוצע, כאשר קיימת מגבלה של זמן על הגשת תביעה כנגד רשלנות רפואית מתוקף חוק ההתיישנות שנכנס לתוקף שבע שנים מתום האירוע. זאת אומרת שחלון הזמן במהלכו ניתן להגיש תביעה הוא במהלך שבע השנים שבתום האירוע.

מאחר ותביעות רשלנות רפואית הן תביעות מורכבות, סבוכות ומתנהלות מול גופים חזקים ועשירים מאד, רוב התובעים בוחרים שלא לנהל את התיק בין כותלי בית המשפט ושואפים להגיע לפשרה עם חברת הביטוח מחוץ לבית המשפט.

תהליך בניית תיק התביעה וניהולו

לאחר האבחון הראשוני של המקרה על ידי עורך דין חיות שהוא גם רופא שיניים מומחה בעל ניסיון של שלושים שנים במהלכם התמחה בין היתר גם באבחון נזקים שנוצרו כתוצאה מרשלנות רפואית תתבצע הכרעה באם אכן מדובר על נזק שנגרם כתוצאה מרשלנות רפואית. במידה וזה אכן המצב עורך הדין יבקש מהלקוח שלו להגיע לרופא מומחה על מנת לקבל חוות דעת מקצועית שתשמש אותו בבית המשפט או מול הנתבע במהלך הסדר הפשרה.

הסדר הפשרה הוא לרוב הבחירה המשתלמת יותר במונחים של עלות מול תועלת ובכל מקרה תיבחן לגופו של עניין תוך המלצה של עורך הדין להמשך אופן ההתנהלות. חשוב לזכור שהתמודדות של אדם פרטי מול חברת ביטוח היא כשלעצמה עניין שדורש מאמץ ולכן ברוב המקרים הסכם פשרה יהיה טוב דיו. יחד עם זאת ישנם מקרים שבהם ניהול משפט הוא הבחירה הנכונה, גם מבחינה עקרונית אבל גם מבחינה מעשית.

כך או אחרת, הבחירה להגיש תביעה על רשלנות רפואית נושאת עמה גם אחריות חברתית לתיקון הרגלי עבודה שגויים.

מלאו את הפרטים ואנו נחזור בהקדם, תודה.

דר' אהרון חיות – עורך דין

טלפון: 03-6222849
פקס: 03-5751472
נייד: 052-2562188
מייל: ahayout@gmail.com
כתובתרחוב בן גוריון 1 בני ברק, מגדלי בסר 2