פגישת ייעוץ ראשונה – חינם!

רשלנות רפואית – השתלות שיניים

עולם הרפואה התקדם משמעותית בשנים האחרונות ואפשר למצוא בו מגוון של פתרונות רפואיים וגם טיפולים, העוזרים בהתמודדות עם בעיות מסוגים שונים.

תחום רפואת השיניים נחשב כיום לתחום מתקדם במיוחד ובניגוד לעבר הוא מציע טיפולים חדשניים ויעילים מאד, המתבססים בחלקם על פיתוחים טכנולוגיים מובילים.

בעיקר הדבר בולט בתחום השתלות שיניים.

בניגוד לעבר, שבו אנשים שסבלו  מבעיות שיניים שונות שהצריכו את עקירתן  ולאחר מכן היו מרכיבים במקומן תותבות נשלפות, הרי שכיום ,ניתן לבצע  שיקום קבוע  באמצעות כתרי חרסינה על שתלים. מדובר בפתרון שמאפשר לאנשים לתפקד בצורה טובה וליהנות מתוצאה אסתטית מצויינת.

לציין , שבתחום השתלות השיניים, מדינת ישראל מובילה בין מדינות העולם במספר השתלים המבוצעים בה.

כיום מהווים השתלות שיניים חלק אינטגרלי מטיפול שיניים שגרתי ומוצע בכל תכנית טיפול המבוצעת לציבור המטופלים.

כיצד באה לידי ביטוי הרשלנות בהשתלות השיניים?

כפי שקורה לצערנו בתחומי הרפואה האחרים, גם בתחום רפואת השיניים ישנם מקרים של רבים רשלנות רפואית.

אולם, בניגוד לענפי רפואת השיניים האחרים,  רשלנות רפואית השתלות שיניים  עלולה לגרום לנזקים קשים ובלתי הפיכים.

לדוגמה: פגיעה תחושתית לתמיד בעצבי הפנים( אובדן תחושה בשפה ובסנטר) עקב פגיעה פיזית בעצבי הפנים, פגיעה בסינוסים בעת ביצוע הרמת סינוס ו/או עקב החדרת חומר עצם לתוך הסינוס  ו/או החדרת שתל לחלל הסינוס שגורמים לזיהומו של הסינוס ולדלקת כרונית בסינוס שמצריכה בהרבה מקרים אשפוז במחלקה לא.א.א.ג בבית חולים ולעבור ניתוח לניקוי הסינוס.

ביצוע שתלים, כולל הרמות סינוס והשתלות עצם, מהווים  פרוצדורות כירורגיות לכל דבר המצריכות הכשרה מתאימה של הרופא המטפל.

מאחר ואין משרד הבריאות מחייב הכשרה שהיא של רופא השיניים בתחום הכירורגי, אזי לחלק מהרופאים המטפלים אין את היכולת והמיומנות לבצע שתלים והמיוחד במקרים מורכבים  וכן החשוב מכל- אין להם את הידע המתאים להתמודד עם סיבוכים שעלולים להופיע.

עו"ד חיות, ששימש כרופא שיניים במשך עשרות שנים, הוא בעל יכולת לזהות כשלון בטיפולי שיניים  שמקורם בעבודה רשלנית של הרופא המטפל.

בפגישת ייעוץ אחת בלבד, הוא יחווה את דעתו בדבר היקף הנזקים שנגרמו ובמיוחד, האם הם נגרמו בגלל התרשלותו של הרופא שביצע את הטיפולים.

באם יחליט עו"ד חיות שלדעתו הרופא אכן  התרשל, הוא יפנה אתכם לקבלת חוות דעת מומחה בתחום רפואת השיניים ויגיש תביעה לבית המשפט.

בחלק המקרים, הוא יפנה בעצמו לחברת הביטוח המבטחת את הרופא בביטוח אחריות מקצועית וינסה להגיעה עמה לפשרה, ללא צורך בהתדיינות משפטית.

ההליך המשפטי נמשך בדר"כ 1-2 שנים ומסתיים ברוב המקרים בפשרה.

באם אתם חושבים שעברתם טיפול שיניים שגרם לכם לנזק ואתם חושבים שהרופא התרשל?

ד"ר אהרון חיות  רופא שיניים ועורך דין, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה ויוכל לספק לכם את המענה המתאים. לצפייה בתחומי ההתמחות שלו, לחצו כאן, וליצירת קשר טלפוני התקשרו ל – 03-6222849

פגישת ייעוץ ראשוני- חינם

מלאו את הפרטים ואנו נחזור בהקדם, תודה.

דר' אהרון חיות – עורך דין

טלפון: 03-6222849
פקס: 03-5751472
נייד: 052-2562188
מייל: ahayout@gmail.com
כתובתרחוב בן גוריון 1 בני ברק, מגדלי בסר 2